Zaczerwienienie skóry twarzy i dłoni u 53-letniej osoby

Mam 53 lata od czterech dni pojawiły się zaczerwienienia na ciele od pasa w górę bez twarzy dłoni i pach (najbardziej na szyi, na karku maleńkie wypryski) nigdy tego nie miałem … Mydła , smarowanie i spirytus nie pomagają … Bardzo ciężko pracuję , prowadzę firmę i nie mam czasu na błędne diagnozy byłbym wdzięczny za pomoc … Do lekarza szybko nie pójdę , musze dać pracę … utrzymać moich pracowników.

Witam
Niestety bez badania nic nie mogę poradzić.To mogą być różne choroby,lecz objawów skórnych nie można opisać ,trzeba zobaczyć (aby nie błędnie poradzić).Jedno napewno
poradzę-ODSTAWIC spirytus,ten zawsze szkodzi bo wysusza i ,,pali,, skórę.
pozdrawiam