Zaczerwienienie wokół ust

Dzień dobry, mam pewnien problem, który jest dla mnie utrapineim. Mam bardzo duże zaczerwienienie wokół ust, a ostatnio przeniosło się wokół oczu.To nie pierwszy raz, kiedy mam to schorzenie, bo jakieś 3 lata temu też miałem coś podobnego, ale nie w takim nasileniu. Wtedy poszedłem do dermatologa i powiedział, że jest to wokółustne zapalenie skóry, przepisał mi lek i jakąś jeszcze maść, którą miałem stosować na noc. Wtedy mi to przeszło. Problem jest w tym, że teraz jestem zagranicą i nie ma nawet jak się skontaktować z tym dermatologiem. Jeszcze nigdy nie miałem tego tak mocno, swędzi mnie i czerwienieje, naprawdę nie wiem od czego to zależy, ale czasami mam to słabo widoczne, a czasami strasznie czerwone. Ostanio miałem tego mało, a jak się obudziłem rano, to miałem tego pełno. Proszę o jakąś radę, czym mogę to załagodzić? Mam maść, ale po niej tylko mi to się bardzej pogarsza, mam też od koleżanki maść - można powiedzieć, że łagodzi to, ale i tak wciąż to mam. Próbuję zapamiętywać rzeczy, które jem i czy szkodzą mi bardziej, ale bez rezultatów. Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jakiej jednostce chorobowej mogą odpowiadać zmiany ze względu na dość nieprecyzyjny opis. Proszę napisać, czy wykwity mają charakter rumieni, grudek, czy występuje złuszczanie, pieczesnie, świąd skóry?

Zmiany w tej lokalizacji mogą odpowiadać zapaleniu wokółustnemu - wtedy skuteczny mógłby się okazać stosowany Metronidazol. zdecydowanie odradzam stsosowanie Elocomu - jest to preparat sterydowy i jego dlasze stosowanie może tylko nasilać rumień i doprowadzić do nieodwracalnego ścieńczenia delikatnej skóry na twarzy.