Zaczerwieniona skóra na penisie

Witam Problem dotyczy skory na moim penisie a mianowicie jest to miejsce na praciu od wewnetrznej strony penisa gdzie przylega on do jader.Skora w tym miejscu jest stale zaczerwieniona i inna w dotyku,bardziej wrazliwa,szorstka,szczypie ale nie swedzi i czasami sie lekko luszczy.Czy to grzybica?Kiedys mialem w tym miejscu strupa jakby po otarciu naskorka i czy mozliwe jes ze rana ta nigdy sie nie zagoila i wyglada jakby byl tam ubytek w naskorku.Mam to od wielu lat.Prosze o porade.Dziekuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objaw o którym Pan wspomina może mieć etiologię grzybiczą i wtedy należałoby zastosować odpowiednie leczenie po uprzedniej kontroli dermatologicznej lub może być wynikiem kontaktowego odparzenia skóry. W miejscu gdzie penis w stanie spoczynku przylega do moszny nabłonek ma znacznie mniej sprzyjające warunki do regeneracji. Z pewnością ważna jest też higiena. Doraźnie polecam stosowanie zasypek przeciw odparzeniom oraz jak wspomniałem wcześniej konsultację z dermatologiem.