Zaczerwienione i bolesne oko od zatarcia

Mam 16 lat. Byłam dwa dni temu na plaży i zatarłam sobie oko. Od tego czasu jest bardzo zaczerwienione i boli. Co robić? Proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Jest to zapewne zapalenie spojówek, nie jest to groźne. Radziłabym jednak, aby udała się Pani do lekarza specjalisty, aby ustalił przyczynę. Może to być infekcja bakteryjna, grzybicza bądź zaczerwienienie na skutek działania mechanicznego.