Zaczerwieniony napletek i łuszczenie się skóry na żołędzi

witam mam 20 lat od dwóch dni mam zaczerwieniony napletek i żołędzia łuszczy mi się skóra co mam zrobić jak to wyleczyć obecnie jestem za granica nie wiem co mam robic...??
20 LAT ponad rok temu

Kampania społeczna "Bez opryszczki"

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
Opisane zmiany świadczą najprawdopodobniej o zakażeniu i najbardziej prawdopodobna jest w tym wypadku infekcja grzybicza.
Samodzielnego leczenia można spróbować maścią przeciwgrzybiczą, np. zawierającą klotrimazol (farmaceuta powinien być w stanie sprzedać lek na podstawie nazwy międzynarodowej).
W przypadku braku powodzenia/nasilenia zmian należy mimo wszystko skontaktować się z lekarzem

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam,
1. hydrocortison krem - w Polsce bez recepty
2. emolienty
3. łagodne mydło i niezbyt natrętne mycie tych okolic.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty