Zaczerwieniony napletek i łuszczenie się skóry na żołędzi

witam mam 20 lat od dwóch dni mam zaczerwieniony napletek i żołędzia łuszczy mi się skóra co mam zrobić jak to wyleczyć obecnie jestem za granica nie wiem co mam robic...??
20 LAT ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Opisane zmiany świadczą najprawdopodobniej o zakażeniu i najbardziej prawdopodobna jest w tym wypadku infekcja grzybicza.
Samodzielnego leczenia można spróbować maścią przeciwgrzybiczą, np. zawierającą klotrimazol (farmaceuta powinien być w stanie sprzedać lek na podstawie nazwy międzynarodowej).
W przypadku braku powodzenia/nasilenia zmian należy mimo wszystko skontaktować się z lekarzem