Zagęszczenia pasmowato-plamiste w polach płucnych w wyniku RTG u 4-latka
Opis zdjecia rtg 4 latka. W obu polach płucnych są zagęszczenia pasmowato-plamiste odnękowe odpowiadające zmianom zapalnym.Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Póki co mamy leczenie w domu antybiotykiem. Czy stan synka jest bardzo poważny ? Temp maks 38,4. Obecnie po pierwszej dobie z anty. spada. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Trudno oceniać stan dziecka tylko na podstawie opisu zdjęcia. Nie mniej jednak opis badania nie wskazuje na krytyczne zmiany. Jak mówi sugestia radiologa zmiany te mają pochodzenie zapalne czyli wynikają z infekcji bakteryjnej. Potrzebny jest czas i odpowiednie leczenie.