Zagęszczenia w płacie płuca widoczne w RTG

Witam mam 40 lat w ostatnim rtg płuc wyszły zmiany mianowicie Miernie nasilone zagęszczenia w prawym dolnym polu płucnym przysercowo -skąpe zmiany zapalne lub pozapalne

Milena Lubowicz

Wynik ten należy odnieść do objawów klinicznych, które u Pana występują. Jeżeli obecnie ma Pan kaszel, gorączkę to konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii. Ale być może zmiany te są pozostałością po przebytym wcześniej zapaleniu. Proszę udać się z opisem do lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam