Zagęszczenie w płucach

Zdjecie rtg wykazuje w prawym plucu trojkatne zageszczenie wielkosci 1,6 cm. Ta sama zmiana i tej samej wielkosci byla takze widoczna na zdjeciu juz trzy lata temu. Co to moze byc? Czy powinno sie zrobic bjopsje i zbadac blizej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nurtujące jest stwierdzenie trójkątne, gdyż zazwyczaj zmiany o charakterze podejrzanym są okrągłe. Nie mniej jednak warto poszerzyć diagnostykę o wspomniana biopsję.