Zagięcie paznokcia i jego tkliwość a możliwe przyczyny

Witam. Mam problem z paznokciem kciuka. Pojawila sie na nim linia przechodzaca przez sam srodek po calej dlugosci i dodatkowo moj paznokiec zagial sie tworzac jakby dach . To smieszne okreslenie ale jest tkliwy na cieplo i powoduje dyskomfort. Czy moge prosic o rade jak sobie poradzic z tym. Moge przeslac ewentualnie zdjecie.

Aby postawić rozpoznanie potrzeba więcej informacji (od kiedy trwają dolegliwości? czy występują inne choroby? czy wystąpił uraz poprzedzający zmianę na paznokciu?) Proponuję wizytę u lekarza POZ. Pozdrawiam.