Zagrożenia wynikające z kolonoskopii ze znieczuleniem ogólnym

Kobieta 22 lata 1 dziecko rodzone siłami natuty . Z powodu boli brzucha miałam tk rektroskopie pełno usg badania krwi. Teraz czeka mnie kolonoskopia ze znieczuleniem ogolnym. Boje się ze mogę się z niej już nie obudzić. Czy jest to możliwe? Czy lepiej rozważyc badanie bez znieczulenia?

Znieczulenie ogolne jest bezpieczne. Oczywiscie zdazaja sie dzialania niepozadane ale sa one nad wyraz rzadkie a przypadki nieobudzenia sie po znieczuleniu sa jeden na kilka milionow. Lek przed znieczuleniem jest zupelnie naturalny ale naprawde nie ma sie czego bac.

Kolonoskopię wykonuje się w analgosedacji czyli płytkim uśpieniu a nie "pełnej narkozie". Nie powinna się Pani obawiać znieczulenia. Anestezjolog dobierze odpowiednie dawki leków.