Zagrożenie Alzheimerem jeśli dziadek i ojciec chorowali

Mój dziadek ze strony taty cierpiał na Alzheimera. Tata zachorował na niego w wieku 61 lat. Czy można określić w jakim stopniu ja jestem zagrożony chorobą? W sieci znaleźć można mnóstwo niespójnych odpowiedzi. Tak samo jak w przypadku badań genetycznych- czy warto je zrobić oraz jaka jest ich skuteczność

Szanowny Panie, bez badań diagnostycznych nie jestem w stanie określić ryzyka zachorowania, aczkolwiek jest ono większe od przeciętnego