Zajady a brak witamin

Od jakiegoś czasu mam suche usta, spierzchniete wargi, często robią mi sie zajady. Podejrzewam ze to kwestia jakichś brakujacych witamin. Jakich?

Tomasz Pielak

Witam serdecznie. Tak, to brak witamin z grupy B. Proszę kupić sobie kompleks witamin z grupy B, objawy pęknięcia w kącikach ust znikną po kilku dniach. Zajady robią się zwłaszcza na skutek niedoboru witaminy B2. Dzienne zapotrzebowanie na te witamine to ok 1,5 mg. Naturalnym źródłem witaminy B2 są przede wszystkim: wątroba,chude sery, jaja, ryby: łosoś, pstrąg,makrela, a także pełnoziarniste pieczywo, mleko, fasola czy groch. Proszę więc uzupełnić swoją dietę w te produkty. Pozdrawiam.