Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zajady a wyniki badania

Witam. Mam 21 lat. Od miesiąca staram się wyleczyć zajady. W tym celu przyjmowałam witaminę B2, B12, żelazo... zajady smarowałam miodem, jednak na niewiele się to zdało. Po wizycie u lekarza zrobiono mi badanie krwi. Proszę o interpretację wyników: Hematologia: WBC 4,3, RBC 4.,12, HGB 13,3, HCT 38,8, PLT 288, PCT 0,183, MCV 94, MCH 32,2, MCHC 34,1, RDW-CV 14,2, MPV 6,4, PDW 15,5, LYM 2, MON 0,1, GRA 2,2, %LYM 48,2, %MON 4,5, %GRA 47,3. Rozmaz manualny: granulocyty - segmenty 33%, monocyty 5%, limfocyty 61%, eozynofile 1%. Z góry dziękuję za pomo.
21 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie.

W podanym badaniu jedynym odchyleniem jest zwiększony odsetek limfocytów w rozmazie. Jednak nie ma Pani powodu do obaw, ponieważ bezwzględna liczba limfocytów w preparacie (będąca bardziej miarodajnym wakaźnikiem) mieści się w granicach normy. Nadżerki i pęknięcia śluzówek w kącikach ust są często związane z infekcją dorożdżakową. Jeżeli dotychczas stosowanie preparatów witaminowych, żelaza nie przyniosło rezultatu, radziłbym zastosować działający miejscowo lek przeciwgrzybiczy (oczywiście po konsultacji z lekarzem).

Lekarz rodzinny. Pracuje w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy