Zakażenie bakteryjne gardła u 3-latki

Witam, U mojej 3 letniej córki stwierdzono zakażenie bakteryjne gardla. Jej wyniki krwi mnie jednak niepokoją. Czy mogą wskazywać na cos innego i czy powinnam je powtórzyć? Wbc 21.1(norma5-15),hct0.33(0.34-0.40),mcv72.9(75-87),mchc36.2(31-36),neutrofile17.13(1.5-8),limfocyty2.10(6-9),monocyty1.82(0.2-1.2) i ezynofile 0.01(0.1-1). Przebywamy za granica wiec jednostka chyba jest inna. W nawiasach podalam normy. Dziekuje za odpowiedz.

Małgorzata Panek

Podwyższone WBC (leukocyty), w tym neutrofile świadczą o infekcji bakteryjnej. Natomiast niski hematokryt (Hct) i małe krwinki (MCV) mogą świadczyć o niedoborze żelaza, jeśli także RBC i Hb są obniżone. W przypadku gdy te parametry są prawidłowe, nie ma powodu do obaw.
Proszę pokazać wyniki badań lekarzowi prowadzącemu dziecko podczas następnej wizyty.
Pozdrawiam