Zakażenie gronkowcem po amputacji nogi

witam, teśc miał amputację nogi poniewaz po wypadku wdał się gronkowiec tkanki miekkiej, noga ropiała, siniała, smierdziała rozkładającym sie ciałem, po amputacji miało to ustapić, ale niestety gronkowiec rozszedł sie nadal po organiźmie i jest wszędzie na szyi rekach drugiej nodze, prawdopodobnie szuka wyjścia i dlatego zaczyna sineic i lac się z drugiej nogi czy mozna to jakos zatrzymać? antybiotyki nie działaja dodam, ze to chyba ten najgorszy gronkowiec. dziekuje za odpowiedz

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W celu odpowiedniego leczenia wymagane jest wykonanie posiewu z rany wraz z antybiogramem oraz zastosowanie celowanej antybiotykoterapii. Wymagane jest leczenie szpitalne i kontakt z lekarzem prowadzącym.