Zakażenie pochwy - jak sobie poradzić?

Witam. Mam 18 lat. Od kilku dni zmagam się z okropnym problemem! Lekarz stwierdził u mnie bakteryjne zakażenie pochwy i przepisał tabletki dopochwowe. Nie mogłam ich niestety używać, gdyż dostałam miesiączki... Na początku pojawił się biały nalot na sromie, silne swędzenie i pieczenie przy oddawaniu moczu. Następnie malutkie czerwone krostki, które urosły i przeobraziły się w małe otoczone nalotem "wulkaniki". Pojawiły się pęknięcia i ogromny obrzęk na wargach sromowych. Do lekarza dostanę się dopiero w poniedziałek po południu, a nie mogę sobie z tym wszystkim poradzić, bo to ciągle narasta i się pogarsza! Nie mogę oddać moczu ani normalnie się poruszać. Proszę pomóżcie mi! Chodzi mi o jakiś lek bez recepty, najlepiej jakąś maść itp. Już nie daję rady... :(:(:(
18 LAT ponad rok temu

Witam,

W przypadku tak nasilonych dolegliwości może zakupić Pani samodzielnie preparat przeciwgrzybiczy w aptece bez recepty. Namawiałabym również do irygacji (preparat dostępny w aptece), które powinny zmniejszyć świąd i stan zapalny w obrębie pochwy.

Niestety, bez możliwości zbadania nie jestem w stanie bardziej pomóc. Namawiam do konsultacji ginekologicznej - może na dyżurze w szpitalu?