Zakażenie skórne i wyniki wymazu

Mam zakażenie skórne,miałam robiony wymaz 2 razy, wyszło na nim: Serratia liquifaciens - pojednycze kolonie,Staphylococcus spp. coagulase neg +++, Streptococcus sp. pojedyncze kolonie gamma hemolizujący. Wyniki konsultowałam z dermatologami, jednak żaden z nich mi niepomógł i antybiotyki z antybiogramu: gentamicin i ciprofloxacin nie działają, mupirox(maść)również, co mam zrobić? Potrzebuję konkretnych zaleceń, proszę o wyjaśnienie czym charakteryzują się poszczególne bakterie?

Witam. Poza leczeniem przeciwbakteryjnym potrzebuje Pani właściwej pielęgnacji rany - nauka zmiany opatrunków, dezynfekcji. Poza tym wskazane byłyby badania kontrolne, gdyż w tak młodym wieku nie powinno być problemów z gojeniem się rany. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego i chirurga