Zakładanie implantu zębowego a znieczulenie

Witam. Moja 13-letnia córeczka ma aparat ortodątyczny już 2 lata. W Maju jej ściągają. Ale nie odrósł jej ząb dwójka. U góry. Będzie miała zakładaną proteze w maju. Czy będzie to miała w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym? To jeden ząb no ale.. Ile trwa taki zabieg i jak wygląda? Boli? I co z tym znieczuleniem da sie na narkoze?? Ile to trwa??

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zabieg najprawdopodobniej będzie wykonany w znieczuleniu miejscowym - jego czas będzie zależeć od rodzaju zabiegu. Proszę porozmawiać z lekarzem stomatologiem, który będzie wykonywał zabieg, czy u Pani córki są wskazania do zastosowania znieczulenia ogólnego.