Zakładanie koronek na górne jedynki

Będę miała za względów estetycznych zakładane koronki na zęby stałe, dwie jedynki górne. Ile koron zakłada się na jeden ząb ?

Przebieg założenia korony zębowej.
Na początku dentysta przygotowuje ząb poprzez opiłowanie go we właściwy sposób. Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron - o około 1-2 mm lub więcej z każdej strony - taka bowiem będzie grubość ścianki korony. Wykonywane jest to w znieczuleniu miejscowym. Następnie wykonuje się wyciski; szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem i wycisk przeciwstawny. Zostaje to wysłane do laboratorium protetyki stomatologicznej. Pacjentowi zakłada się koronę tymczasową wykonaną z akrylu. Kiedy lekarz dentysta otrzymuje gotową koronę, dopasowuje ją do zęba i cementuje na stałe. Po zabiegu przez kilka pierwszych dni pacjent może czuć dyskomfort, ponieważ kształt zęba z koroną może nieco odbiegać od stanu poprzedniego.