Zakładanie stałego aparatu na zęby

Witam Zdecydowałam się założyć stały aparat metalowy na zęby, jednak mam wątpliwości czy wybrać samoligaturujący czy nie. Bardzo proszę o rzetelna poradę, gdyż informacje na stronach internetowych są różne - jedni zachwalają, inni mówią, że to tylko marketing. Pozdrawiam

Podstawową zaletą systemu samoligaturującego jest biologiczna, mniejsza siła wywierana przez drut, która sprawia, że w miejscu, na które przeduwa się korzenie zęba nie dochodzi do miejscowej martwicy tkanki kostnej - hialinizacji. Jest to zdrowsze i ogranicza doznania bólowe. Zamki samoligaturujące są jednak mniej wydajne w przypadku zrotowanych zębów. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani, odpowiem stwierdzeniem, że zamki nie leczą, leczy lekarz i on powinien dobrać rodzaj zamków do jPani wady zgryzu. Zdania są podzielone i zgodnie ze starym powiedzeniem każda sroczka swój ogonek chwali.
Na pewno pierwsza faza niwelacji i poziomowania zębów przebiega szybciej bo rzeczywiście przy cienkich łukach jest mniejsze tarcie, ale potem następuje takie same jak w zamkach tradycyjnych. Długość leczenia też nie zależy od rodzaju zamków tylko od wady zgryzu. Czy jest mniejszy ból ?, nie sadze na początku gdy zęby szybciej się przesuwają, to ńiestety bardziej boli. Zamkimsamoligaturujace mają tez wyższy profil, czyli są bardziej wypukłe, co nie każdemu może odpowiadać. Pozdrawiam ;)