Zakończenie psychoterapii przez psychoterapeutkę

Witam, moja psychoterapeutka zakończyła współpracę roczną smsem. Czy to fair? Nie wydaje mi się... Proszę o komentarz, z góry dziekuję.

Trudno powiedzieć jaki Pan miał kontrakt z terapeutką, ale zazwyczaj kończenie procesu terapii ma charakter stopniowy. Zaczyna się po wspólnym uzgodnieniu takiej decyzji między pacjentem a terapeutą. Następnie zazwyczaj próbujemy się zastanawiać, czy to właściwy moment, a w przypadku utrzymania wspólnej pozytywnej decyzji w tym zakresie, planujemy adekwatny okres "żegnania się" i zamykania procesu terapeutycznego..

Witam,
trudno mi się wypowiedzieć nie znając szczegółów. Natomiast jeśli czuje się Pan potraktowany nie fair zacęcam do zorganizowania spotakania ze swoją psychoterapeutką i wyrażenia jej tego w osobistym kontakcie. Jeśli relacja terapeutyczna się kończy warto ją podsumować, nie przerywać nagle.