Zakrzep po baypassach tętnicy podkolanowej

Mąż jest po baypasach tętnicy podkolanowej i już dwa razy nie było przepływu krwi w nodze przy jednoczesnym otrzymywaniu zastrzyków Clexsane. Co robić by nie doszło do powstania nowego zakrzepu. Dużo chodzi i pije.Czy ilość pokonanej drogi w m lub km powinna być po zabiegu stopniowana od małej do coraz większej . Strasznie się boję .

Wysiłek fizyczny powinien być dozowany, ale systematyczny i zachowany, gdyż praca mięśni poprawia przepływ krwi, a zarazem wytwarza w takim przypadku bardzo ważne krążenie oboczne. A żeby zapobiec zakrzepom trzeba prowadzić zdrowy tryb życia, dieta bezcholesterolowa, niskotłuszczowa, należyte nawodnienie organizmu, umiarkowany wysiłek fizyczny, utrzymanie środków przeciwzakrzepowych w odpowiedniej formie dostosowanej do okresu pooperacyjnego.