Zakrzepica kończyn dolnych a opuchlizna

Czy przy zakrzepicy kończyn dolnych zawsze występują takie objawy jak opuchlizna, ból przy chodzeniu czy gorączka? Od kilku dni boli mnie lewa noga. Mam wrażenie, że noga jest napięta, jakbym miała założoną zbyt mocno uciskającą opaskę w okolicach łydki. Skóra nie jest zaczerwieniona, nie występuje tez opuchlizna jednak ból nie ustępuje przy leżeniu lub siedzeniu i czasem promieniuje do uda. Czy może to być zapalenie żył?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Często zakrzepica żył głębokich jest bezobjawowa.
W celu postawienia diagnozy należy skonsultować się z internistą lub chirurgiem naczyniowym, który po zbadaniu i zleceniu dodatkowych badań postawi diagnozę.