Zakrzepica żyły biodrowej u młodej osoby

mam 23l. w maju podczas ciazy stwierdzono Zakrzepice żyły biodr. lewej biorę clexane 0,4, pończochę uciskową 2 st.. na początku żyła niedrożna - 1 usg, drugie wykazało min. przepływ. krzepliwość w normie. z noga nic się nie dzieje, nie puchnie i nie sinieje. Urodziłam dziecko we wrześniu. kiedy powinnam mieć zrobione kolejne usg dopplerowskie czy pończochę będę musiała nosić cały czas czy za jakiś okres czasu jest szansa że będę mogla przestać ja zakładać? i czy mogę uprawiać sport?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie dostała Pani wyraźnych zaleceń co do tego kiedy należy wykonać kolejne badanie sugerowałbym udać się do swojego lekarza. Warto jednak wykonać badanie po okresie ciąży. Sport nie jest przeciwwskazany.