Załamanie psychiczne u 19-latki

Witam Jestem Kobietą Mam 19 lat. Myśle Ze Mam Załamanie Psychiczne Gdy Coś Mi Nie Wychodzi Zaczynam Płakać nie raz Myśłam o tym żeby Już Skończyć Moją Męczarnie na tym Swiecie. Uważam Ze nie radzeJużSobie ze swoim Zyciem mam Nisko SamoocenęUważąm że nie Potafie Zrobić nic Pożytecznego . 2 lata temu zginął mój brat w wypadku nie moge się z tym pogodzić. Pracuje w sklepie moja Praca Wykańcza Mnie Psychicznie i fizycznie. Chciałam zmienić prace myśle że dużo by mi to dało ale niestety nie mam takiej opcji co mam robić ?

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i do psychologa. Rozpoczęcie farmakoterapii i psychoterapii powinno pomóc poradzić sobie z kryzysem, w którym Pani jest. Podobne objawy mogą być także symptomami depresji, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Szczególnie, jeśli ma Pani myśli samobójcze.

To że napisała Pani tę informację to już ważny, pierwszy krok, może Pani sobie pomóc i wykonać kolejny- udać się do psychologa z którym będzie mogła Pani o tym porozmawiać. Powoli krok po kroku będzie Pani mogła uwolnić się od negatywnych myśli i emocji, poukładać sobie wszystkie emocje związanie ze stratą brata i wrócić do równowagi. Proszę tylko zrobić kolejny mały krok i umówić się do specjalisty.

Witam,
pisze Pani o trudnych doświadczeniach, które Panią ostatnio dotknęły. Z tego, co rozumiem jest Pani ciągle w żałobie, do tego dochodzą przeżycia w pracy - nic dziwnego, że czuje się Pani wykończona. Kiedy pojawiają się myśli o braku sensu życia najlepiej udać się do lekarza psychiatry. Zachęcam też do znalezeinia w swojej okolicy dobrego psychoterapeuty (osoba, która ukończyła szkolenie z psychoterapii rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub jest w jego trakcie). Można to zrobić zarówno prywatnie jak i na NFZ (wówczas w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego).
Cieszę się, że Pani zwróciła się o pomoc. Myślę, że jeśli pokieruje się Pani naszymi wskazówkami to jest szansa na dokonanie zmian na swojej życiowej drodze, która w tym momencie nie ma celu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.