Zalecenie wykonania biopsji a przyjmowanie leków

Witam O 5 dni przyjmuję Letrox,endokrynolog zalecił zrobienie biopsji,nie dopytałam kiedy mam ją zrobić.Za ok 6 tyg.mam powtórzyć badanie tsh i anty tpo. Pytanie moje brzmi :po jakim czasie najlepiej ją zrobić,czy pobrać przez jakiś czas (jaki) leki i dopiero,czy ma to jakiś wpływ na badanie. Proszę o pomoc i odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam Jola

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najczęstszym powodem wykonania biopsji są obecne guzki w obrębie tarczycy. Jeśli faktycznie są one u Pani obecne to nie ma większego znaczenia związek między leczeniem, a wykonaniem biopsji. Proponuję jednak skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który poinformuje Panią o terminie wykonania badania.