Zalety elektrycznej szczoteczki do zębów

Czy szczoteczki elektryczne są rzeczywiście skuteczniejsze w czyszczeniu zębów w porównaniu do tradycyjnej szczotki, przyjmując, że ma się poprawną technikę czyszczenia?
ponad rok temu

tak naprawde wygenerować tylu dokładnie takich samych ruchów w jednostce czasu
-urządzenie elektryczne zrobi to zdecydowanie lepiej ,ponadto większość dostępnych
na rynku szczoteczek posiada w standardzie różne rodzaje ruchów(wymiatajace,okrezne itd oraz rozne ich kombinacje)co umozliwia o wiele dokladniejsze oczyszczenie wszystkich powierzchni zęba

Szczoteczka elektryczna nie wymaga zastosowania specjalnej techniki użycia, przez co w łatwy sposób wspomaga oczyszczanie zębów, natomiast skuteczność szczoteczki manualnej zależy od poprawnej, indywidualnie dobranej techniki szczotkowania. Jeżeli przestrzegamy zaleconej metody mycia zębów to szczoteczka manualna jest również skuteczna.

Witam. Szczoteczki elektrycznej może używać praktycznie każdy. Ma ona wiele zalet :
- czas szczotkowania jest krótszy niż w przypadku szczoteczek tradycyjnych,
jest w stanie wykonać o wiele więcej ruchów w ciągu minuty niż ludzka ręka, dzięki czemu dokładniej czyści zęby, masuje dziąsła, dzięki wymiennym końcówkom jednej szczoteczki może używać cała rodzina. A wady ? : działanie jest zależne od prądu, zbyt mocne dociskanie szczoteczki do zębów może spowodować podrażnienie dziąseł , no i koszt. Mimo wszystko jestem za elektryczną szczoteczką. Pozdrawiam. Krystyna Pikała

Wszystko zależy od rodzaju szczoteczki elektrycznej. Nie polecam szczoteczek z okrągłą główką ze względu na możliwość wycierania szkliwa. Najlepszym rozwiązaniem są szczoteczki soniczne.