Zależy mi na szybkiej utracie wagi

Zaczynają się wakacje, a ja bym chciała schudnąć. Mam 16 lat, 175 cm wzrostu i ważę 78 kg, w zasadzie nie uprawiam żadnego sportu, mam bardzo mało aktywności fizycznej. Wiem że diety cud nie istnieją, ale jakieś efektywne i szybkie na pewno. Mam około 2,5 miesiąca na schudnięcie, chciałabym być szczupła. Katować się jakoś strasznie też nie chcę, ale mam motywację. Trzeba dodać że mam figurę taką że odkładają mi się boczki, brzuch mam raczej w normie, muszę też schudnąć z nóg. Strasznie źle się czuję ze swoją wagą, chodzę smutna i mam nieodparte wrażenie, że jak schudnę będę się lepiej czuła, wiem że to kwestia akceptacji siebie, no ale cóż. Tego zaakceptować nie mogę. Proszę o poradę, czy mam przejść na jakąś dietę i jaką polecacie. Jakie ćwiczenia na ww partie ciała? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam,

Twój wskaźnik masy ciała BMI jest nieco ponad normę i wynosi około 25,5. Oznacza to lekką nadwagę. Sądzę, że nie masz się czym przejmować. Prawdopodobnie jest to nadwaga młodzieńcza, która zniknie z czasem.

Jeśli bardzo chcesz schudnąć to zrób to w sposób mądry. Najlepiej będzie jeśli zaczniesz się ruszać. Ja zawsze polecam bieganie, bo nie trzeba poświęcić na to dużo czasu (wystarczy 20 minut dziennie), a jest niezwykle skuteczne w redukcji masy ciała, wzmacnianiu mięśni, poprawie kondycji, a przede wszystkim polepsza samopoczucie i daje dużą satysfakcję. Jeśli wyjątkowo nie lubisz biegać to dobry będzie także basen. Na boczki także najlepsze są ćwiczenia - tu polecałabym skłony. Dobrze jest je wykonywać trzymając w dłoniach ciężarki.

Jeśli chodzi o dietę to przede wszystkim ważna jest regularność. Nie musisz drastycznie zmniejszać kaloryczności swojej normalnej diety, ale jeśli ustalisz sobie 5 stałych godzin, o których jesz (najlepiej co 3h) utrata masy ciała już będzie możliwa.

Ponad to możesz wykluczyć z diety to, co niepotrzebne: słodycze, słodzone napoje gazowane, słone przekąski, potrawy smażone, dania typu fast food. Zrezygnuj z tłustych produktów: parówek, pasztetów, wieprzowiny. Jedz warzywa do każdego posiłku, jeden duży owoc dziennie, produkty nabiałowe poniżej 1,5% tłuszczu.

Tych kilka rad, jeśli wszystkie je wcielisz w życie, wystarczą by zdrowo i trwale schudnąć, bo zmiana nawyków żywieniowych jest dużo bardziej wartościowa niż jakakoliwek dieta cud.

Pozdrawiam