Założenie endoprotezy stawu kolana

Witam.Jestem miesiąc,po zalozeniu,endoprotezy,stawu prawego kolana.W przeszłości,dawno temu byłam uczulona na nikiel.Endoproteza jest wykonana z kobaltu i chromu.Od dwóch tygodni,u obu stóp u nóg,sinieja mi paznokcie.mam prawie fioletowe.i opuchnieta kostkę i stopę,prawą.Przy zginaniu,kolana coś mi lata i przeskakuje.Co może to oznaczac'?i od czego mam sine paznokcie u obu nóg.Czy ma to związek z endoproteza i mnie uczulona,i się obluzowala?mam ja na cemencie osadzona,typ nex gen.

Małgorzata Panek

Pani objawy świadczą o zaburzeniach ukrwienia.
Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego lub lekarza ortopedy, który założył u Pani endoprotezę.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jest mało prawdopodobne aby objawy jakie Pani podaje były spowodowane reakcją alergiczną. Odnośnie pozostałych pytań niestety nie jestem w stanie udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi bez przeprowadzenia badania przedmiotowego. Sugeruję kontakt z lekarzem.