Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Założenie Mireny u 45-latki

Mam 45lat od wrzesnia zeszłego roku mam zalożoną Mirene.Od kwietnia po stosunku krwawie.Jeden z ginekologow stwierdził,że jest ona na włąsciwym miejscu dał mi antybiotyk.Drugi stwierdził,że zanikł mi estrogen i dostałąm plastry system 50.Krwawienia nadal wystepuja po stosunku.Zastem załamana gdyz jest to prawdziwy dyskonfort i stres za kazdy razem przy zblizeniu do tego zrobił mi się torbiel 4cm na jajniku.Czy ktośmi może pomóc jestem bezsilna.Ginekolog zalecil 3mies kuracje plastrami.Co robic?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Krwawienia po stosunku, tzw. kontaktowe, to zazwyczaj zalecamy:
- cytologia szyjki macicy,
- kolposkopia.
W zależności od wyników tych badań proponujemy odpowiednie postępowanie.
Ewentualnie jeszcze wymaz z kanału szyjki na posiew mikrobiologiczny.

Torbiele, średnicy około 4-5cm, a nawet większe mogą być i zazwyczaj są tylko zmianami czynnościowymi, czyli takimi, które zależą od hormonów, a bliskość wkładki hormonalnej i jajników może powodować okresowe pojawianie się torbieli w jajnikach. Obowiązuje oczywiście badanie USG z oceną wyglądu (morfologii) torbieli, bo te czynnościowe wyglądają dość typowo i są na pewno inne w usg niż guzy wymagające leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy