Założone korony na przednie zęby

Witam, pol roku temu mialam zalozone korony na 4 przednie zeby w celu likwidacji diastemy. Obecnie, co prawda sporo mniejsza ale pojawiła sie z powrotem? Jaka moze byc przyczyna?

Witam. Przyczyną może być wędzidełko wargi, które było prawdopodobnie pierwotną przyczyną diastemy. Innym powodem mogą być nawyki nagryzania czegoś twardego zębami, lub nieprawidłowe kontakty koron z zębami dolnymi. W celu dokładnego określenia przyczyny i sposobu zapobiegania konieczne jest badanie. Pozdrawiam

Witam, skoro diastema była już raz zamknięta przy pomocy koron i znów się pojawia, należy skontrolować zgryz. Może ma Pani zaniżenie zwarcia i nacisk dolnych siekaczy na górne. Proszę skonsultować to z lekarzem specjalizującym się w odbudowie prawidłowego zgryzu lub z ortodontą.