Zamiana Coca-Coli na Coca-Colę light

Co się stanie jak zmienię swoją dietę z coca coli na coca cole light?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Coca cola light nie zawiera cukru - glukozy. Przez co teoretycznie jest korzystniejsza, jednak w przypadku stosowania diety warto odstawić tego typu napoje na bok. Efekt smakowy uzyskuje się za pomocą aspartanu.

Jedyne co się stanie to to, że zamienimy cukier standardowy na aspartam, w konsekwencji będzie dużo mniej kalorii ale reszta skałdników się nie zmienia, a substancje słodzące zawarte w coli light też nie są niczym zdrowym