Zamiana Coca-Coli na Coca-Colę light

Co się stanie jak zmienię swoją dietę z coca coli na coca cole light?
ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Coca cola light nie zawiera cukru - glukozy. Przez co teoretycznie jest korzystniejsza, jednak w przypadku stosowania diety warto odstawić tego typu napoje na bok. Efekt smakowy uzyskuje się za pomocą aspartanu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jedyne co się stanie to to, że zamienimy cukier standardowy na aspartam, w konsekwencji będzie dużo mniej kalorii ale reszta skałdników się nie zmienia, a substancje słodzące zawarte w coli light też nie są niczym zdrowym

0

Napoje słodzone naturalnie lub sztucznie nie powinny być stałym składnikiem zdrowej diety.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty