Zamiana insuliny z Humulin R na Humalog z powodu wysokiego cukru

Witam ! Zmieniłem insulinę z Humulin R na Humalog bo mam wysokie cukry. Przy wartości np 487 mg/dl podałem sobie sobie 21 jednostek Humologu. Po 3,5 godz. miałem poziom cukru 453mg/dl. Więc gdzie tu takie szybkie zbicie cukru ? Czy wiąże się to z innym problemem ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Proszę skonsultować się ze swoim diabetologiem w celu wykluczenia błędów technicznych przy podawaniu leku i ustalenia przyczyny tego stanu.