Zamiast chudnąć, tyję... :( cz.2

Pani dietetyk w komentarzu do mojego pytania (http://portal.abczdrowie.pl/pytania/zamiast-chudnac-tyje) prosiła o przykładowy jadłospis, oto on: 1. Musli z mlekiem. 2. Sałatka. 3. Ryż z warzywami i kawałkiem ryby 4. Jogurt owocowy 5. Dwie-trzy kromki ciemnego chleba z wędliną i ogórkiem. Nie przyjmuję obecnie żadnych leków, jedynie skrzyp w tabletkach. W zasadzie dopiero jak wypisałam teraz ten przykładowy jadłospis to mi się wydaje, że strasznie tego dużo jem jednego dnia :( Może powinnam ograniczyć 1.,3.,5. posiłek - zazwyczaj nimi się najadam, a jogurt, sałatka w międzyczasie służą tylko temu, żeby mnie nie 'ssało'... Przepraszam, że tworzę ku temu drugi temat, ale wpisanie jadłospisu pod poprzednim chyba jest zbyt trudne do zauważenia.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że założyła Pani osobny temat.
W przeciwnym razie, nie wychwyciłabym go wśród innych pytań.
Ciężko mi powiedzieć, dlaczego Pani tyje.
Zauważyłam pewną nieścisłość.
W pierwszej wiadomości pisała Pani, że je bardzo dużo owoców.
W drugiej wiadomości się one nie pojawiły (w menu), chyba, że są one wymienione jako sałatka.
Napisała Pani bardzo ogólnie.
Myślę, że warto skupić się na dodatkach i wielkości porcji.
Być może do sałatki (warzywnej) dodaje Pani majonez/sporą ilość oleju?
Być może porcja ryżu jest zbyt duża, a ryba smażona w panierce i chłonie dużą ilość tłuszczu?
Być może nie wychwytuje Pani ewentualnie podjadanych między posiłkami produktów np. owoców?
Kaloryczność niektórych owoców jest wysoka (np. bananów, winogron).
Warto zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu w mleku/jogurcie.
Być może muesli zawiera spore ilości cukru?
Ciężko mi udzielić odpowiedzi mając tak ogólnikowe zestawienie zjadanych produktów.

Myślę, że Pani problem rozwiązało by zwiększenie aktywności fizycznej.

Pozdrawiam