Zamykam się w sobie, nie chcę spotykać się z koleżankami. Czy jest coś nie tak ze mną?

Kilka lat temu zamknęłam się w sobie, bardzo rzadko spotykam się z koleżankami. Bardzo lubię chodzić na imprezy czy spotkania i gdy tylko nadarzy się jakaś okazja, idę na nie i nawet dobrze się bawię. Tylko mam czasami takie dni, że nic mi się nie chce, zamykam się w sobie, a czasami chce mi się płakać. Wydaje mi się, że całe moje życie jest do niczego, że nic w przyszłości nie osiągnę, że jestem brzydka, gruba i żaden chłopak mnie nie chce. Mama mówi, że to nienormalne, że nie spotykam się z koleżankami itp. Ja po prostu nie wiem, co mam robić, czy to może być depresja? Mam przecież dopiero 14 lat. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

W Twoim liście zauważyłam pewną nieścisłość. Piszesz, że nie spotykasz się z koleżankami, ale jednocześnie chętnie i często chodzisz na imprezy. Opisz proszę szerzej, jak to wygląda.

Napisz też, proszę, jak często występuje u Ciebie obniżone samopoczucie, jak długo ono trwa. Czy zauważyłaś jakieś konkretne czynniki, które mogą je wywoływać? Czy kilka lat temu, kiedy "zamknęłaś się w sobie", miało miejsce jakieś ważne zdarzenie? Czy dokuczają Ci jakieś inne dolegliwości?

Przykro mi, ale na podstawie tak niewielu informacji ciężko jest mi w rzeczowy sposób ustosunkować się do problemu. Odpowiedz, proszę, na powyższe pytania, żebym miała pełniejszy obraz sytuacji. Wówczas postaram się pomóc.

Pozdrawiam Cię serdecznie.