Zanik erekcji podczas próby współżycia z nową partnerką

Witam, Mam 24 lata. Przez pół roku nie miałem partnerki od rozstania z poprzednią. Od 2 miesięcy spotykam się z nową partnerką. Ostatnio postanowiliśmy zrobić kolejny krok i wylądowaliśmy w łóżku. Wszystko było w porządku do momentu, kiedy partnerka była już gotowa, a mój członek zaniemógł. Nie palę, papierosów, uprawiam sport. W weekend planujemy wyjazd w góry. Obawiam się, że coś znowu może pójść nie tak. Co poradzić?

Dzień dobry!

Z dużym prawdopodobieństwem winny jest stres, oczekiwania, zadaniowe nastawienie do stosunku. Czasami, paradoksalnie, im większe podniecenie, tym większa szansa na problemy z erekcją. Jest możliwe, że podczas weekendowego wyjazdu sytuacja się powtórzy - jest też możliwe, że nie. Zachęcam do pozytywnego nastawienia, cierpliwości i nie traktowania problemów z erekcją jako tragedii czy porażki.

Pozdrawiam!

Witam Pana Serdecznie,

Takie rzeczy się zdarzają, i jest to jak najbardziej normalne.
Mało o tym mówią Mężczyźni, w każdym razie tym się nie chwalą, stąd pewnie taka trudność w tym względzie.
A Opiniotwórcze media zalewają Społeczeństwo nieustannie trwającą gotowością.

Proszę Pana, tak to jest, im bardziej są oczekiwania, tym bardziej możliwości maleją...
Co poradzić?
Rzucić "na luz", cieszyć się Sobą, przytulać się, poznawać się wzajemnie, Swoje "mapy ciała".
Nastawić się na doznania, odczuwanie, bliskość, a reszta zadzieje się...

Dużo Spontaniczności,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Zanik erekcji może być wywołany stresem. Być może to właśnie powód? Może być ich jednak wiele. Warto zgłosić się do seksuologa na konsultację.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam
Przyczyn takiego problemu może być kilka. Mogą one być natury psychicznej jak i somatycznej albo może być to interakcja czynników somatycznych i psychicznych.

Sam jestem sportowcem i wiem jak może wyglądać seks po naprawdę ciężkim tygodniu treningowym a już tym bardziej zaraz po treningu. Gdy jesteśmy wyczerpani fizycznie nasz organizm naturalnie wyłącza albo osłabia na pewien czas aktywności które mogą stanowić dla niego kolejne obciążenie, włączając w to seks.

Druga przyczyna może być psychiczna a dokładniej dotyczyć tego jak czuje się Pan przy swojej nowej partnerce oraz tego jak realizujecie jest wasz seks.
Najczęściej problem bierze się ze zmiany "rytuału" seksualnego na taki z którym nie jesteśmy oswojenie. Jeśli na przykład do tej pory byliśmy bardziej stroną aktywną, inicjująca seks a nowa partnerka jest osoba, która lubi przewodzić i dominować w łóżku może pojawić się problem.

Zwyczajnie nowa bardziej bierna rola nie jest dla Nas stymulująca seksualnie przez co nie pojawia się u nas podniecenie a co za tym idzie erekcja jest słaba albo zupełnie jej nie ma. Przyczyną może być również dyskomfort psychiczny wynikający z mniejszej kontroli sytuacji a co za tym idzie może pojawić się stres.

Dajcie sobie czas, metoda prób i błędów wypracujecie swój własny rytuał który będzie stymulował i zaspokajał Was oboje zaś najprościej będzie porozmawiać wprost o swoich preferencjach aby było łatwiej można spróbować przemycić te informacje w postaci żartów i następnie przejść do poważniejszej rozmowy :)

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia