Zanik libido a depresja

Witam, Jakiś czas temu miałem depresję, od tego czasu czuje się lepiej, niestety martwi mnie drastycznie obniżone libido. Czuję że może być to problem na tle hormonalnym. Jakie hormony mężczyzna powinien zbadać jeśli chce wykluczyć problemy seksualne na tym właśnie tle. Proszę o jasną i klarowną odpowiedź jakie to hormony a nie że powinienem udać się do seksuologa.

Dzień dobry,

Żeby wiedzieć czy w Pana przypadku są to zaburzenia hormonalne czy też inne czynniki, to - czy Pan tego chce czy nie - konieczna jest wizyta u lekarza.

libido nigdy nie obniza sie na tle hormonalnym, tylko psychicznym.zaburzenia hormonalne sa skutkiem, nie przyczyna. to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza