Zanik libido przy leczeniu schizofrenii

Witam. Mam 26 lat i od 1,5 roku leczę się na shizofrenie lekami psychotropowymi takimi jak Vicebrol, Depakine i ApoSuprid. Moim problemem jest całkowity zanik libido oraz impotencja. Wcześniej przed braniem tych leków wszystko było w normie. Wiem, że to wpływ neuroleptyków. Wielkrotnie poruszałem ten temat z lekarzem psychiatrą ale bez skutku. Czy w tej sytuacji powinienm iść do seksuologa? Co robić, bo to dla mnie ważne. Czy istnieje lek który pomoże na potencje podczas brania psychotropów?

Szanowny Panie,

Słusznie upatruje Pan przyczyny zaniku libido w przyjmowanych przez Pana neuroleptykach. Myślę, że można Panu pomóc, ale to wymagałoby większej otwartości i zrozumienia ze strony lekarza psychiatry, a z tym czasem różnie bywa. W leczeniu równie ważna jest psychoterapia a diagnoza schizofrenii nie musi oznaczać wyroku. W Gdańsku polecam Panu kontakt z terapeutami Ośrodka Psychoterapii Integratywnej
(http://www.terapia.gda.pl/).

Odsyłam również do artykułów:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry,

Najlepiej jak uda się Pan do lekarza psychiatry, który również jest seksuologiem.
Jeżeli nie znajdzie Pan w swojej okolicy takiego specjalisty, to proszę udać się na konsultację do innego lekarza psychiatry, który będzie bardziej wrażliwy na Pana potrzeby w sferze seksualnej.
Można w większości przypadków zmodyfikować leczenie farmakologiczne tak, żeby zminimalizować czy też usunąć występowanie dysfunkcji seksualnych.