Zanik miesiączki po przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

WITAM:-) Mam pytanie dotyczace tabletek antykoncepcyjnych Aktywia.Przy zastosowaniu pierwszej tabletki (przy pierwszym dniu miesiczki-plamieniu)miesieczka zaczęła znikać.Poplamilam 2 dni i miesiqczka ustala. Czy to normalne? .zwlaszcza ze moja miesiaczka byla nieregularna oraz mam zdiagnozowane policystyczne jajiki i podwyższeny poziom testosteronu.z góry dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam

W trakcie stosowania niektórych tabletek antykoncepcyjnych krwawienie miesiączkowe może ulegać znacznemu zmniejszeniu. Tabletki Atyvia, ze względu na swój skład mogą też tak działać. Proszę jednak wykluczyć ciażę i wykonać test ciążowy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Tak może się zdarzyć.