Zanik objawów raka krtani i gardła

Czy objawy raka krtani/gardla moga zanikac i pojawiac sie?? 3 tygodnie temu zaczalem odczuwac kulke w gardle po lewej stronie ktorej nie moglem przelknac.Dostalem jakies leki przeciwgrzybiczne i po tygodniu objawy minely.Jestem aktywnym palaczem mam 25 lat i dzisiaj znowu poczulem kulke jednek bardzo slabo i nie przez caly czas.Nie sprawia mi to trudnosci w jedzeniu tylko w przelykaniu sliny.Czekam na odpowiedz w sprawie objawow raka i pozdrawiam Witold

Po pierwsze należy przestać palić!!! Zdarza się że nowotwór nie daje stałych objawów. Rak krtani i gardła dolnego to nowotwory które można zdiagnozować w dobrze wyposażonym gabinecie laryngologicznym lub przy użyciu odpowiednich badań obrazowych. Niestety u palaczy nigdy nie będzie pewności że w pewnym momencie one nie wystąpią.