Zanik okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam mały problem. Przez około rok brałam tabletki antykoncepcyjne i je odstawiłam, ponieważ jeden z moich ostatnich okresów trwal jeden dzien, po 7dniach przerwy wzielam ostatnie opakowanie tabletek. 19 czerwca bylam oddac krew a 20 dostalam okres i następnego nie mam az do dzis. Momentami czuje objawy jakbym miała dostać,ale jednak brak. czekam na odpowiedź. Pozdrawiam:)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. nie jest to sytuacja fizjologiczna więc należy odszukać przyczynę. Być może powodem zaburzeń miesiączkowania są wahania hormonalne. Nie mogę także wykluczyć ewentualnej ciąży. Warto udać się do ginekologa by ten przeprowadził bezpośrednie badanie.

Czasami powrót do własnego miesiączkowania może trwać dłużej ale jeżeli po 3 miesiącach od odstawienia nie ma miesiączki konieczna jest wizyta u swojego lekarza.
Pozdrawiam DK