Zanik okresu po porodzie a ryzyko ciąży

Dzień dobry,
mam takie pytanie. Urodziłam 19.07.2010r., pierwszą miesiączkę dostałam równy miesiąc później we wrześniu 14.09, a teraz nie mam wcale.

Czy to może być ciąża? Kochałam się z mężem 2 razy, ale to z zabezpieczeniem. Muszę dodać, że przed ciążą miałam nieregularne krwawienia wahania od 2 miesięcy do roku. Zrobiłam test wynik wyszedł negatywny.
Co mam robić dalej?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli wykluczyła Pani ciążę testem, to przyczyny opóźnienia miesiączki należy szukać w zaburzeniach hormonalnych, tym bardziej, że występowały one również przed ciążą. Jeżeli nie zna Pani przyczyny i charakteru ich wystąpienia, należałoby się udać do lekarza ginekologa, który zleci badania odpowiednich hormonów płciowych w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Jeżeli karmi Pani piersią, to "zaburzenia" miesiączkowania są czymś normalnym w tym okresie.

Pozdrawiam serdecznie!