Zanik wyrostków zębowych przy protezie

Jestem młodą osobą, która wcześnie straciła zęby. od 5 lat usiłuję nosić protezę zębową,którą stale muszę podścielać, bo b. szybko zanikają wyrostki zębowe. Chciałam załozyć implanty, ale podobno podścielenie kością jest trudne ze względu na brak dziąsła. Czy jest jakiś sposób na odbudowę tkanki miękkiej i czy klej do protez, który stale używam spowodował jej zanik? Sylwia

Niestety po utracie zębów w ich miejscu dochodzi do zaników kości, którą czasami trzeba uzupełnić aby było możliwe założenie implantu. Szacuje się że w ciągu 3 lat po ekstrakcji dochodzi do zaników 60 % wysokości kości wyrostka zębodołowego. W Pani przypadku zapewne chodzi o uzupełnienie kości wyrostka zębodołowego a nie tkanki miękkiej. Nacisk protez na podloże protetyczne także ma wpływ na zanik kości. Klej nie ma tu żadnego znaczenia. Troszkę Pani pomyliła pojęcia. Pewnie z nerwów..