Zaniki pamięci a badanie cukru we krwi

Tata trafił do szpitala, miał zaniki pamięci,stracił orientację.Cukier wyszedł 340. Minęło7dni.Cukier jest w normie, ale ma zaniki pamięci.Nie pamięta 6 mies.Nie zapamiętuje nowych wydarzeń.Zadaje te sama pytania nie pamięta że o uzyskał już odpowiedz. Pamięta natomiast przeszłość normalnie rozmawiamy,rozwiązuje krzyżówki.Tomografia,Dno oka i ekg wyszły ok.Neurolog i powiedział, że neurologicznie jest ok. Taka wcześniej nie wykazywał żadnych niepokojących objawów.Co to może być?Jak tacie pomóc?

Wskazana byłaby wizyta w Poradni Zaburzeń Pamięci i zrobienie badań neuropsychologicznych. Istnieje szansa, że jest to stan przejściowy i powoli tata będzie funkcjonował lepiej, wskazany jest trening funkcji poznawczych - krzyżówki, rebusy, szarady, puzzle, memo, scrabble, wszelkie zabawy słowne itd.
pozdrawiam