Zaniki pamięci i postępującym braku czucia w stopie

Pomoc Mam tate 69l Od 2 lat nagle pogorsza się stan zdrowia Zaczęło się zaniki pamięci wraz z powtarzanymi fikcyjnymi czynnosciami Chwilowe utraty przytomności częstsze gdy wyższe temp Postępujacy brak czucia w stopie oraz kuleje na nia Dziś juz nie może na obydwie ! Brak sił i przewraca sie na prostym Wymaga pomocy Wizyty u neurologa jak widać bez efektów Czy to jest miażdżyca ? W karcie wpisali zwapnienie kory mózg ucisk kręgów szyji

Czy mamy do czynienia tylko z zaburzeniami czucia czy też opadanie stóp? W celu różnicowania proponuję wykonanie EMG - mogą to być objawy polineuropatii lub zespołu korzeniowego.
Miażdżycę w kończynach dolnych można wykluczyć za pomocą USG Doppler.
Wydaje mi się także, że warto skonsultować Chorego z psychologiem. Można brać pow uwagę zespół otępienny, który może wymagać leczenia. Proponuję także EEG w celu wykluczenia padaczki.