Zaniżone normy w morfologii dorosłej kobiety

Bardzo proszę o interpretację mojej morfologii, kobieta 31 lat ob 21 crp w normie 6,9', płytki krwi 121(norma 150_400) płytokryt 0,15 (norma 0,2_0,5) megatrombocyty 44,2 norma 13_43, neutrocyty 46,9 norma 50_70 pozostałe parametry w normie. Bardzo proszę o interpretację.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ocena funkcji płytek oraz charakteryzujących je parametrów (płytokryt MPV, PDW, P-LCR) jest przydatna w rozpoznawaniu stanów z nieprawidłową liczbą płytek oraz ich anizocytozą (diagnostyka krwawień lub stanów zakrzepowych). Proponuję skonsultować swój wynik z hematologiem.