Zaostrzenia na tylno-bocznych krawędziach trzonów, drobne tylne uwypuklenie krążka
Jestem 10 lat po operacji oponiaka. Ostatnio zrobiłam rezonans .Oto jego wyniki : Badanie MR kręgosłupa C : : Lordoza szyjna zniesiona, krążki m-k kręgosłupa szyjnego odwodnione, zaostrzenia na tylno-bocznych krawędziach trzonów , drobne tylne uwypuklenie krążka m-k c3/4 ze spłyceniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego , centralna wypuklina krążka mk c6/7 i c7/Th1 z dyskretną modelacją worka oponowego, rdzeń kręgowy bez zmian

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.