Zaostrzenia na tylnych krawędziach trzonów, centralna nieco lateralizująca
wyniki Rezonansu : Kyfoza piersiowa zachowana , krążek mk Th 7/8 odwodniony i obniżonej wysokości , częściowa dehydratacja krążków mk w środkowym odcinku kręgosłupa Th , zaostrzenia na tylnych krawędziach trzonów, centralna nieco lateralizująca na stronie prawa przepuklina krążka mk TH 7/8 z modelacją worka oponowego, redukcją przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego , niewielkie podłamamia blaszek granicznych trzonów Th9,10 o typie przepuklin dotrzonowych . Proszę o interpretację

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.