Zaostrzenie astmy w 6 tygodniu ciąży

Witam serdecznie, jestem w 6 tygodniu ciąży i od dziecka choruję na astmę, od 4 dni widzę zaostrzenie i mam tzw. dychawicę prawdopodobnie wysiłkową ponieważ uaktywnia się po spacerach. Czy Symbicort w dawce Budesonidum 160 i formoteroli fumaras dihydricus 4,5 stosowany raz dziennie jeden wdech jest bezpieczny dla płodu. Czy składniki zawarte w tym leku przenikają do łożyska? Ewentualnie jakie lekarstwa są polecane w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź Agnieszka

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku zaostrzenia astmy proszę niezwłocznie udać się na wizytę kontrolną do specjalisty pulmonologa. Lekarz na podstawie aktualnego stanu klinicznego wdroży odpowiednie leczenie.

Leczenie jakie pani stosuje jest niedostateczne. Wymaga intesyfikacji.
Leczenie nie stanowi niebezpieczeństwa dla płodu. Natomiast zaostrzenia astmy mogą zagrażać niedotleniem płodu.
Proszę nie bać się stosowanego leczenia - jest bezpieczne