Zapach acetonu z ust

Witam. Od 5 dni odchudzam się (chciałabym spaść z 58 kg do 50-48 kg). Jednak ostatnio przez dwa dni czuć było z mojej buzi aceton. Teraz to troszkę ustąpiło, ale nie wiem o co chodzi. Byłam u lekarza, ale on nic nie stwierdził (cukier mam w porządku). Teraz mama cały czas za mną chodzi i pyta, czy wszystko OK i chce mi zrobić badania. Boję się, że coś wyjdzie i wtedy rodzice będą zmuszać mnie do jedzenia. Jak można się tego pozbyć? Dodam, że mam 15 lat, 168 wzrostu i obecnie ważę 52,7 kg.

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Witaj!

Zapach acetonu z ust jest wynikiem radykalnej diety. Pojawia się w pierwszych kilku dobach ograniczenia spożywanych pokarmów i mija po kilku dniach. Głodówka i inne diety polegające na znacznym ograniczeniu spożywanych pokarmów są niezdrowe, zwłaszcza dla osób w Twoim wieku. Należy je stosować bardzo ostrożnie i najlepiej po konsultacji z dietetykiem. Proponowałabym Ci przejść na zdrowe, lekkostrawne odżywianie, zadbać o regularny tryb życia oraz odpowiednią dawkę ruchu. Spróbuj skoncentrować uwagę na swoich zainteresowaniach i aktywności, która sprawia Ci przyjemność.

Ukrywanie odchudzania się przed rodzicami jest niepokojące. Jeżeli wiesz, że Twoi rodzice nalegaliby, abyś zaczęła normalnie się odzywiać, może jest w tym trochę racji?

Zachęcam Cię gorąco do spotkania z psychologiem. Taka osoba może pomóc Ci lepiej rozwiązywać konflikty z rodzicami, ograniczyć ich kontrolowanie Twojego życia, przy jednoczesnej poprawie wzajemnych relacji. Pamiętaj, że odchudzanie się jest często ucieczką od problemów, na które - z pozoru tylko - nie mamy wpływu.

Pozdrawiam ciepło

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty